Gdzie kupić mieszkanie?

Własne mieszkanie to marzenie wielu osób. W szczególności tych, które na co dzień wynajmują różne mieszkania od obcych osób. Lepiej mieć własne mieszkanie i kredyt hipoteczny, niż komuś innemu pozwolić zyskiwać. Powstaje tylko jedno zasadnicze pytanie – gdzie kupić mieszkanie? Czy kupno mieszkania od dewelopera to dobry pomysł?

Rynek pierwotny

Dzisiaj rynek pierwotny cieszy się dużym zainteresowaniem. Wszystko przez liczne inwestycje budowlane, jakie tworzone są na przestrzeni wielu ostatnich lat. Z małych wsi powoli rodzą się małe miasteczka. Wielkie miasta przeradzają się powoli w nekropolie o wielkiej ilości społeczeństwa. Wiele terenów zostaje sprzedanych pod inwestycje, gdzie ludzie będą mogli zamieszkać na swoim. Tak, przez to rynek pierwotny zyskuje nowe oferty, które stają się szansą na to, aby zamieszkać na swoim. Mówi się, że mieszkania od dewelopera są droższe . To prawda, ale są też pewniejsze. Mamy pewność, że nikt inny w tym miejscu wcześniej nie mieszkał, dzięki czemu przykładowo mieszkanie nie jest zadłużone lub też nie ma innych “problemów” o których na początku, podczas zakupu nie wiemy. Aczkolwiek kupując mieszkanie od dewelopera musimy także wykazać się daleko idącą ostrożnością.

 

Odbiór mieszkania

Zakup mieszkania od dewelopera może okazać się szansą na lepsze i wygodniejsze życie. Przy czym pamiętajmy o tym, że zawsze musi odbyć się “odbiór mieszkania”. Chodzi tutaj o sprawdzenie całego lokalu mieszkalnego, czy też niczego w nim nie brakuje. Czy wszystkie prace zostały należycie wykonane? Czy też nie ma widocznych usterek, które już od samego początku mogą utrudniać zamieszkanie? Których to usterek być nie powinno, ponieważ deweloper zobowiązał się do czegoś innego. Mieszkanie od dewelopera jest pewniejsze, ale postarajmy się o prawidłowy odbiór mieszkania. Najlepiej wykonać to ze specjalistą, który zna się na takich sprawach. Współpraca z nim jest kosztowna, ale warto w niego zainwestować. W szczególności, jeżeli kupuje się mieszkanie od dewelopera.

Author

  • Interesuje się gra w ping ponga i turystyką górską. Zawodowo doradza przy prowadzeniu biznesu. Uwielbia kontakt z ludźmi oraz naturą.

2 Comments

  1. Mieszkania sprzedawane przez deweloperów są zazwyczaj o wiele droższe niż mieszkania w starszych blokach. Trzeba się solidnie zastanowić czy warto dopłacać duże sumy i wiązać się z większym kredytem na wiele lat.

  2. Najlepiej kupić mieszkanie które fizycznie możemy zobaczyć, nie kupować mieszkania które jeszcze nie zostało wybudowane, trzeba być ostrożnym aby nie dać się oszukać.

Comments are closed.