Praca przy biurku z regulowaną wysokością – jak ją rozpocząć?

Biurko z regulacją wysokości pomaga szybko zmienić pozycję między siedzeniem, a staniem przez cały dzień pracy, co jest niezbędne zarówno dla Twojego komfortu, jak i zdrowia.

Spędzając 8 godzin dziennie na siedzeniu przy biurku, zaczynamy odczuwać bóle pleców, tak samo jeżeli stoimy przy biurku przez cały dzień zaczynają boleć nas nogi. Najlepszym sposobem na rozpoczęcie pracy przy biurko z regulacją wysokości jest stopniowe wprowadzanie zmian. Najlepiej rozpocząć prace w pozycji stojącej, siadać gdy zaczynają boleć nas nogi, a następnie próbować wstawać co godzinę. Większość badań sugeruje 2 godziny stania w ciągu 8 godzin pracy dziennie. Warto wstawać i siadać tak często jak to możliwe, aby utrzymywać ciało cały czas w ruchu. Stojąc spalamy więcej kalorii niż siedząc.

Dzięki możliwości regulacji biurko można idealnie ustawić w wybranej wysokości do pracy w pozycji siedzącej i stojącej, wtedy praca staje się o wiele bardziej przyjemniejsza i efektywniejsza.

Wiele modeli biurek regulowanych posiada elektroniczne wyświetlacze, które zapamiętują do czterech pozycji ustawienia wysokości. Wystarczy tylko dotknąć przycisku, wstać i odsunąć krzesło, a biurko samo podnosi się do wybranego wcześniej ustawienia wysokości. Dokładna wysokość biurka jest wyświetlona na wyświetlaczu.

Jest to fajna funkcja, zwłaszcza jeśli przy biurku pracują 2 osoby , każda z nich może zapisać swoje ustawienia. Jedna osoba może dodać wysokość biurka przy siedzeniu, staniu, przysiadzie, a nawet pracy przy biurku podczas korzystania z bieżni.

Jeżeli zamierzamy wyposażyć biuro w kilka biurek regulowanych, warto wcześniej zaplanować przestrzeń biurowa tak, aby była jak najlepiej wykorzystana, a biurka nie ograniczały swobody ruchowej pracowników. Wiele producentów biurek z elektryczną regulacja wysokości oferuje wykonanie biurek na wymiar, pod indywidualne zamówienie klienta. Uzupełnieniem ruchomego biurka jest ergonomiczne krzesło z odpowiednimi regulacjami i podparciem lędźwiowym.

Author

  • Interesuje się gra w ping ponga i turystyką górską. Zawodowo doradza przy prowadzeniu biznesu. Uwielbia kontakt z ludźmi oraz naturą.

2 Comments

  1. Codzienna wielogodzinna praca przy zwykłym biurku była dla mnie męką, po zakupie elektrycznego biurka z regulacją wysokości pracuje mi się super. Czasem stoję, kucam, siadam, co godzinę staram się zmienić pozycję w której pracuję.

  2. Fajna funkcja biurka elektrycznego jest możliwość zapamiętania ustawionej wysokości. Dzięki temu mój syn bez problemu zmienia sobie wysokość ustawienia biurka sam, wciskając tylko przycisk.

Comments are closed.