Twój wybór – Twoja przyszłość?

Młodzi ludzie często mają problem z decyzyjnością. Nie możemy się za to obwiniać – do tej pory wielu z nas chodziło do szkoły, nie musieliśmy martwić się o codzienne sprawy. W końcu nadszedł jednak moment, kiedy zderzenie z rzeczywistością okazało się znacznie trudniejsze, niż mogliśmy sobie to wcześniej wyobrazić. Nadszedł czas brania życia w swoje ręce, kreowania go tak, jak o tym marzyliśmy. To także czas podejmowania pierwszych ważnych decyzji, które realnie wpłyną na nasze dalsze życia.

  • Czy wiesz, jak ważne są rzeczy, o których zdecydujesz w ciągu kilku najbliższych miesięcy?
  • Czy wiesz, jaki wpływ będą miały na Twoje dalsze życie?
Porzuć stres i weź życie w swoje ręce!

Jak moje wybory wpływają na moją przyszłość?

Jednak pamiętaj – dzisiejszymi wyborami wpływasz na to, co będzie jutro!
Czy wiesz, co w głównej mierze wpływa na to, jak będzie wyglądała Twoja najbliższa przyszłość? Absolutnie nie jest to dzieło przypadku, Twojego pochodzenia , szczęścia czy też wykształcenia. Przyszłość jest bowiem determinowana przez wybory, które podejmujesz dzisiaj. Właśnie dlatego każdy z nas powinien nauczyć się podejmować je świadomie, myśląc o tym, jakie będą konsekwencje. Wybory towarzyszą nam codziennie – te małe, na które nawet nie zwracamy uwagi. Czasem jednak stajemy przed takimi, które realnie wpłyną na naszą przyszłość – nie podejmujmy ich w biegu! Jeśli chcesz, aby Twoja przyszłość wyglądała tak, jak o tym marzysz, naucz się wybierać to, co dla Ciebie dobre – nie zawsze będą to rzeczy przyjemne i łatwe, czasem będą wymagały wysiłku i wyrzeczeń.

Jak nauczyć się podejmować samemu trudne decyzje?

Jeśli znajdujesz się w takim momencie w życiu, kiedy przyszło Ci podjąć bardzo ważną decyzję na własną rękę, nie możesz liczyć na niczyją pomoc i zaczynasz stresować się tym, co zrobisz, zapamiętaj jedno – nie tylko Ty jesteś w takiej sytuacji! Jeśli masz problem z decyzyjnością, prawdopodobnie ma to związek z Twoją pewnością siebie – czy aby na pewno nie jest ona za niska?

Musisz uświadomić sobie, że to Ty trzymasz w rękach swoje życie, że Ty jesteś tutaj sterem i jakiejkolwiek decyzji nie podejmiesz, będzie miało to wpływ głównie na Twoją przyszłość.

Odnajdź w sobie pewność siebie, zaufaj sobie, że potrafisz podejmować decyzje i wiesz, jak to zrobić. W końcu nie jesteś już dzieckiem, które nie zna życia, prawda?

 

Kluczem do nauczenia się podejmowania decyzji jest uświadomienie sobie, że to na Tobie spoczywa odpowiedzialność za Twoją przyszłość oraz to, co w niej osiągniesz.

Author

  • Interesuje się gra w ping ponga i turystyką górską. Zawodowo doradza przy prowadzeniu biznesu. Uwielbia kontakt z ludźmi oraz naturą.

2 Comments

  1. Twoje życie jest w twoich rękach. Warto mieć dobry plan, jak je dobrze wykorzystać. Czy możesz wybudować dom bez planu? Z pewnością nie, dlatego tym bardziej powinieneś mieć plan co do tak wielkiego dzieła, jakim jest twoje życie.

  2. Życie to fenomenalny dar. Jest tylko jedno. Warto jest je dobrze wykorzystać. Podobno nie należy zbytnio zamartwiać się tym, co przyniesie przyszłość, ale nie znaczy to, że nie powinieneś mieć planu. Zaplanuj swoją przyszłość i naucz się jak dobrze żyć.

Comments are closed.